Překladač písní

Jak překládat texty písniček? Je to jednoduché:

Do tohoto okna vložte text písničky, který chcete přeložit:

prohodit jazyky
Přeložit

Zde je váš překlad:


Jak najít text písničky k překladu?

Stačí použít vyhledávač Google. Většinou postačí, když do něj napíšete název písničky (případně i kapely) s přídomkem „lyrics“ (což v angličtině znamená právě „text písničky“). Například pokud chcete hledat text k písničce Enjoy the silence od kapely Depeche Mode, stačí do Google napsat „depeche mode – enjoy the silence lyrics“.
obr. Jak hledat text k písničce

Jak dostat text písně do překladače?

obr. Označení textu písně

Prvně ho samozřejmě musíte někde najít, jak jsme si popsali v předchozím kroku.

Když ho najdete, stačí jej označit myší (stisknete tlačítko myši na začátku textu, a tažením myši se stále stisknutým tlačítkem jej celý označíte). Pozor, na některých stránkách text označit nejde. Pokud se vám to nedaří, vraťte se zpět k výsledkům vyhledávání v Google, a zkuste text zkopírovat z jiné stránky.

Když jej máte označený, stačí zmáčknout klávesovou zkratku CTRL+C, která vám celý text zkopíruje do schránky. Místo CTRL+C můžete také pravým tlačítkem myši kliknout na text, který jste označili, a z nabídky, která se vám objeví, vybrat položku Kopírovat.

Teď se stačí přepnout zpět do překladače, kliknout do okna pro vložení textu písně k překladu a stisknout CTRL+V, což je zkratka, která text vloží do překladače. Místo CTRL+V můžete do okna pro vložení překladu kliknout pravým tlačítkem myši a z nabídky vybrat Vložit.

obr.: Text písničky v překladači

Pokud již máte text vložený v překladači podobně, jako je tomu na obrázku, stačí zmáčknout tlačítko Přeložit pod překladačem.